WYCIECZKI KRAJOWE 2021

ODKRYWAMY MAŁOPOLSKĘ 04-06.06.21 r.

Data dodania: 2020-05-26

 

 

 

ODKRYWAMY MAŁOPOLSKĘ

Kraków - Niepołomice - Bochnia -
Nowy Wiśnicz - Tarnów - Zalipie

 

Termin: 04-06.06.21 r.

Cena: 595 zł/os.

 

I DZIEŃ 04.06.21 r.

Wyjazd z Konina o godz: 5:00. Przejazd non-stop do Krakowa - zwiedzanie Starego Miasta. Po zwiedzaniu krótka przerwa na kawę w jednej z urokliwych kawiarenek Starego Miasta (płatne we własnym zakresie). Następnie przejazd do NIEPOŁOMNIC – miasta znajdującego się w Puszczy Niepołomickiej w której polowali królowie. Krótki spacer po mieście – gdzie zobaczymy Zamek Królewski zwanego „drugim Wawelem” (z zewnątrz).
Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

II DZIEŃ 05.06.21 r.

Śniadanie o godz: 8:00. Wyjazd do Bochni.
BOCHNIA – na bazie najstarszej w Europie kopalni soli powstało tu uzdrowisko „Kopalnia Soli Bochnia”, wpisane na listę UNESCO. Wędrując 230 metrów pod ziemią w mikroklimacie o wyjątkowej czystości bakteriologicznej, podziwiać będziemy wystawę rzeźb solnych, kaplicę św. Kingi, unikalne komory solne, zobaczymy podziemną ekspozycję multimedialną oraz odbędziemy podróż podziemną kolejką. Następnie jedyna na skalę światową przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę w towarzystwie flisaków. Po kopalni zobaczymy w Bochni najciekawsze obiekty w otoczeniu Rynku, m.in. pomnik króla Kazimierza Wielkiego, ślady dawnych szybów solnych, gotycką bazylikę św. Mikołaja z kaplicą św. Kingi, której neogotycki wystrój jest dziełem Jana Matejki. Podczas zwiedzania Bochni przerwa na kawę lub posiłek (płatne we własnym zakresie).

NOWY WIŚNICZ – zwiedzimy jeden z piękniejszych polskich zamków – Zamek Lubomirskich. Wznieśli go w XIV w. Kmitowie, potem przeszedł w ręce Lubomirskich, a kolejne przebudowy zmieniły go z warownej fortecy w rezydencję, w której bywali polscy królowie i królowe. Wielką atrakcją jest tu również zamkowa kuchnia, w której powstała najstarsza na ziemiach polskich książka kucharska. Nieopodal zamku jest drewniany dworek "Koryznówka", w którym mieści się Muzeum Pamiątek po J. Matejce.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

III DZIEŃ 06.06.21 r.

Śniadanie o godz: 8:00. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tarnowa.
TARNÓW - to miasto ze starówką zwaną "perłą polskiego renesansu" (średniowieczny układ urbanistyczny i renesansowe kamienice) i Ratuszem z przełomu XV/XVI wieku, gdzie w salach Muzeum Okręgowego zapoznamy się z pamiątkami po gen. Józefie Bemie oraz kolekcją polskiego portretu sarmackiego z XVII i XVIII w. Obok rynku Bazylika Katedralna – gotycki kościół (XIV w.) znany z monumentalnych nagrobków Tarnowskich oraz Ostrogskich oraz Barbary z Tęczyńskich Tarnowskiej - najpiękniejsza w Europie renesansowa rzeźba przedstawiająca kobietę. Spacer ulicą Żydowską z Bimą jedyną pamiątką po synagodze oraz ulicą Wałową ze słynną Ławeczką Poetów, Wielkie Schody i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, czyli drewniany kościółek „na Burku”. Warto również odwiedzić Cmentarz Żydowski – to jeden z najlepiej zachowanych cmentarzy w południowej Polsce. Dewastowany przez Niemców podczas okupacji, był miejscem masowych egzekucji Żydów z tarnowskiego getta. Pochowany jest tu cadyk z Tarnowa - Arie Lejbusz Halbersztam - do jego grobu wciąż pielgrzymują chasydzi z całego świata.
Po zwiedzaniu przejazd do Zalipia.
ZALIPIE - jedyna w Polsce "malowana wieś". W blisko 30-u zagrodach budynki mieszkalne oraz gospodarcze przyozdobione są charakterystycznymi ornamentami kwiatowymi, którymi zachwycają się turyści z całej Europy. Zwiedzimy zagrodę wybitnej malarki zalipiańskiej Felicji Curyłowej (obecnie oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie) i podziwiać będziemy pięknie dekorowane wnętrze jej chaty.
Następnie przejazd w pobliże Zalipia do restauracji Stary Młyn na posiłek płatny we własnym zakresie.
Po posiłku przejazd non-stop do Konina.
Przyjazd do Konina ok. godz: 23:00.

 

 

CENA ZAWIERA:
- transport autokarem o podwyższonym standardzie turystycznym,
- 2 x nocleg w hotelu (układ studio: 2 + 2 z łazienką),
- wyżywienie: 2 x śniadanie w formie bufetu, 2 x obiadokolacja serwowana do stolika,
- opieka pilota na całej trasie,
- przewodnicy w Kopalni Soli w Bochni, w Zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu i w Tarnowie,
- opłaty parkingowe,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT.


CENA NIE ZAWIERA:

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Kopalnia Soli Bochnia (grupowy bilet): normalny – 52 zł, ulgowy – 44 zł, podziemna przeprawa łodzią w kopalni - 18 zł; Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu: normalny – 14 zł, ulgowy – 9 zł; Muzeum Pamiątek po Janie Matejce w Nowym Wiśniczu: normalny – 6 zł, ulgowy – 4 z; Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu: normalny – 8 zł, ulgowy – 5 zł (bilety wg cennika z 2020 r. - mogą ulec zmianie)
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł/os. (bezzwrotny) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł/os. (bezzwrotny) – opłaty wprowadzone przez rząd, nie są pobieranie na rzecz Biura Podróży, biuro odprowadza je w całości do poszczególnych funduszy. Co ważne, ustawodawca zarządził że składki są BEZZWROTNE co oznacza, że nie ma możliwości ich odzyskania, nawet w przypadku gdy impreza turystyczna nie dojdzie do skutku.

 

 

UWAGA:
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Koszt wycieczki kalkulowany na dzień 20.10.20 r. W przypadku wzrostu cen paliwa, wyżywienia, noclegów lub mniejszej ilości osób koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy 45 osób płacących.

 

 

< Wróć
Doradzamy od: 25 lat 6 miesięcy 7 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media