WYCIECZKI KRAJOWE 2021

BYDGOSZCZ - INOWROCŁAW 12.06.21 r.

Data dodania: 2020-10-22

 

 

 

 

SPACER PO WENECJI PÓŁNOCY ...


BYDGOSZCZ - INOWROCŁAW

 

Termin: 12.06.21 r.
Cena:
120 zł/os.

 

 

Wyjazd z Konina o godz. 07.00.

Przejazd do Inowrocławia, jednego ze stołecznych ośrodków staropolskich Kujaw. Miasto zwane często "miastem na soli", gdyż leży na potężnym wysadzie solnym wyrastającym 10-20 m ponad średnią wysokość (ok. 90 m n.p.m.). Zwiedzanie uzdrowiska usytuowanego na terenie Parku Solankowego. Inowrocławska tężnia ma kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mierzy 9 m wysokości i 300 m długości. Na całej jej długości znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i miasta.

Następnie przejazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Mikołaj i św. Marcina, Muzeum Okręgowe z największymi zbiorami prac Leona Wyczółkowskiego, fragmenty murów miejskich, spacer na Wyspę Młyńską, Opera „NOVA” (z zewnątrz).  Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu (własnoręczna produkcja mydła). Spacer Bulwarem Weneckim najbardziej urokliwym miejscem położonym w obrębie Starego Miasta i stanowiącym najbardziej charakterystyczną i unikatową atrakcję turystyczną miasta. Swą nazwę zawdzięcza ono podobieństwu do tej prawdziwej, „pociętej” kanałami zabudowy północnowłoskiej Wenecji. Zobaczymy również rzeźbę „Przechodzący przez rzekę” – rzeźbę balansującą na linie nad rzeką Brdą, która waży tylko 50 kg. "Przechodzący" zawitał do Bydgoszczy 1 maja 2004 dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Unikatowym zabytkiem Bydgoszczy jest Kanał Bydgoski z systemem śluz - najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna. Podczas zwiedzania przerwa na kawę lub obiad (płatne we własnym zakresie).

Po zwiedzaniu wyjazd w kierunku Konina.
Powrót do Konina ok. godz. 22.00.

 

 

Cena zawiera:

 • transport autokarem o podwyższonym standardzie turystycznym,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • ubezpieczenie NNW,
 • przewodnik w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy,
 • przewodnik w Muzeum Mydła i Historii Brudu,
 • podatek VAT,
 • opłaty parkingowe.

 

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ulgowe): tężnie w Inowrocławiu – 4 zł/os., Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy – bilet grupowy 4 zł/os., Muzeum Mydła i Historii Brudu – 15 zł/os.
  (W /w koszt biletów został podany według cenników obowiązujących w roku 2020 r. może ulec zmianie.)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł/os. (bezzwrotny) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł/os. (bezzwrotny) – opłaty wprowadzone przez rząd, nie są pobieranie na rzecz Biura Podróży, biuro odprowadza je w całości do poszczególnych funduszy. Co ważne, ustawodawca zarządził że składki są BEZZWROTNE co oznacza, że nie ma możliwości ich odzyskania, nawet w przypadku gdy impreza turystyczna nie dojdzie do skutku.

 

UWAGA:
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy 45 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 25 lat 6 miesięcy 7 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media