WYCIECZKI KRAJOWE 2022

SUDETY JAKICH NIE ZNACIE 11-13.11.22 r.

Data dodania: 2022-02-08

 

SUDETY JAKICH NIE ZNACIE


Świdnica – Jelenia Góra – Karpacz – Miłków – Mysłakowice – Wojanów – Łomnica – Wrocław

 

Termin: 11-13.11.22 r. (3 dni)

Cena: 650 zł/os.

 

Sudety to łańcuch górski znajdujący się na obszarze południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Znajdują się one w Pozaalpejskiej Europie Środkowej, są najwyższą częścią Masywu Czeskiego oraz najwyższymi górami Czech. Najwyższym szczytem Sudetów jest Śnieżka. Jest ona również najwyższym szczytem całej Republiki Czeski.

 

I DZIEŃ 11.11.22 r.

Wyjazd z Konina o godz. 06:00.

Przejazd do Świdnicy - zwiedzanie Kościoła Pokoju pw. Trójcy Świętej - to największa drewniana świątynia na świecie, wykonana wyłącznie z drewna i bez gwoździ techniką szachulcową. Ma ponad 350 lat i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Następnie przejazd do Jeleniej Góry – krótka przerwa, spacer po starówce - rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych głównie przez zamożnych jeleniogórskich kupców. Przejazd do Karpacza - przepiękna górska miejscowość turystyczna, znajduje się u podnóża najwyższej góry Karkonoszy, Śnieżki.

Zakwaterowanie w hotelu. Krótki spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ 12.11.22 r.

Śniadanie.
I WARIANT:

Po śniadaniu spacer do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego (300 m) i wjazd na Małą Kopę 1375 m n.p.m, dalej wejście z przewodnikiem na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów (na szczycie chwila wytchnienia w schronisku czeskim przy kuflu dobrego piwa – płatne we własnym zakresie). Następnie zejście szlakiem turystycznym do Karpacza Górnego. Droga będzie wiodła przez bezleśny stok, na którym wzniesiono schronisko „Strzecha Akademicka”, dalej przejście nad Mały Staw i odpoczynek w najładniejszym schronisku Karkonoszy „Samotnia” - przerwa na obiad płatny we własnym zakresie. Następnie przez Starą Polanę dotrzemy do Świątyni Wang – zwiedzanie jedynej, tego typu, drewnianej świątyni w Polsce. Przepiękny, średniowieczny Kościółek jest znany głownie ze swojej niesamowitej konstrukcji, pierwotnie został wzniesiony w norweskiej miejscowości Vang. Obiekt dotarł w Karkonosze w 1842 roku.

II WARIANT:
Po śniadaniu wyjazd do Czech – Pec pod Śnieżką – wjazd gondolą na Śnieżkę. Na szczycie lunch w czeskich barach - polskie praktycznie nie funkcjonują (płatny we własnym zakresie). Powrót gondolą do Pecu. Przejazd dalej do Jańskich Łaźni i spacer „Ścieżką w Koronach Drzew” – to wieża widokowa w samym sercu majestatycznego lasu Karkonoskiego Parku Narodowego – przed nami moc wrażeń i niesamowite widoki.  Na zakończenie czeska kolacja – smażony syr i knedliki (płatny we własnym zakresie).

Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ 13.11.22 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd Szlakiem „Pałaców i Ogrodów Dolnego Śląska”

Podczas przejazdu zwiedzanie zamków w Kotlinie Jeleniogórskiej: Miłków - pałac barokowy z XVII w., zbudowany na planie podkowy, nad portalem frontonu pałacu wisi kartusz herbowy dawnych właścicieli, rodu von Matuschka. /z zewnątrz/. Mysłakowice - dawna rezydencja króla Prus Fryderyka Wilhelma III /z zewnątrz/. Następnie przyjazd do Wojanowa – zwiedzanie pałacu /z zewnątrz/.
To jedna z największych rewaloryzacji zespołu pałacowego w Polsce w tym dziesięcioleciu. Dawny blask odzyskał bowiem nie tylko renesansowy dwór, ale również wszystkie obiekty dawnego majątku ziemskiego oraz romantyczny park krajobrazowy (obecnie hotel).

Po zwiedzaniu Wojanowa przejazd do pałacu w Łomnicy - Pałac Łomnica to magiczny świat z dwoma pałacami, przyległym parkiem i tętniącym życiem folwarkiem /zwiedzanie pałacu z zewnątrz/, czekają tam również na nas różne atrakcje np. sklep z regionalnymi przedmiotami, sklep folwarczny oraz piekarnia i restauracja (przerwa na kawę lub posiłek płatny we własnym zakresie).

Po zwiedzaniu przejazd do Wrocławia, krótki spacer po starówce wrocławskiej.
Wyjazd w kierunku Konina.

Powrót do Konina ok. godz. 22:00.

 

Cena zawiera:

 • transport autokarem o podwyższonym standardzie,

 • 2 x nocleg w Karpaczu (pokoje 2,3-os. z łazienkami),
  UWAGA: ze względu na ograniczoną ilość, pokoje 1-osobowe dostępne są w opcji na zapytanie i za dodatkową opłatą tj. do potwierdzenia miejsca, jak i wyceny przez ośrodek.

 • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja /napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

 • usługa pilota na całej trasie,

 • przewodnik górski w II dniu wycieczki,

 • przewodnik miejscowy w I i III dniu wycieczki,

 • opłaty parkingowe,

 • ubezpieczenie NNW,

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,

 • podatek VAT.

 

Cena nie zwiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (grupowe/ulgowe): Kościół Pokoju w Świdnicy –
  12 zł/os., Karkonoski Park Narodowy – 4 zł/os, wyjazd wyciągiem na Małą Kopę – 50 zł/os., Świątynia Wang – 10 zł/os., wjazd/zjazd gondolą na Śnieżkę (Pec pod Śnieżką) – 430 CZK/os. (ok. 80 zł/os), Ścieżka w Koronach Drzew 250 CZK/os. (ok. 50 zł/os.)  W/w koszt biletów został podany według cenników obowiązujących w roku 2021 r.-  może ulec zmianie !!!

 

UWAGA:

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Koszt wycieczki kalkulowany w roku 2021r. W przypadku wzrostu cen paliwa, wyżywienia, noclegów lub mniejszej ilości osób koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 40 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 26 lat 10 miesięcy 13 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media