WYCIECZKI KRAJOWE 2022

POLSKA TOSKANIA - WARMIA I MAZURY 17-19.06.22 r.

Data dodania: 2022-02-17

 

 

POLSKA TOSKANIA - WARMIA I MAZURY

 

KRAINA SANKTURARIÓW I TYSIĄCA JEZIOR

 

Gietrzwałd – Święta Lipka – Giżycko – Mikołajki – Pranie –

Olsztyn – Pola Grunwaldu
 

Termin: 17-19.06.22 r. (3 dni)
 

Cena: 650 zł/os.

 

 

I DZIEŃ 17.06.22 r.
Wyjazd z Konina o godz. 6:00.
Przejazd do miejscowości Gietrzwałd "Warmińska Częstochowa" - maleńka wioska na pograniczu Warmii i Mazur – cudownie położona na pofałdowanym terenie, otulona lasami i jeziorami. Gietrzwałd znany jest dzięki objawieniom Matki Boskiej - objawienia gietrzwałdzkie miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes, toteż zwykło mówić się o nim „polskie Lourdes”, które trwały od 27 czerwca
do 16 września 1877 roku. Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w której znajduje się obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - należy do grupy obrazów wzorowanych na cudownej ikonie, która znajduje się w Kaplicy Przewodników w Bizancjum. Obraz został koronowany przez kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyłę, w 1967 roku. Obok bazyliki znajuje się źródełko pobłogosławione przez Maryję, które od lat przynosi ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia.

Przejazd do Świętej Lipki nazywanej "Częstochową Północy" - miejsca licznych pielgrzymek: zwiedzanie zespołu klasztornego, który jest uznawany za jeden z najwspanialszych przykładów architektury późnego baroku w Polsce. Wielką atrakcją kościoła są organy z ruchomymi figurkami, których dźwięku można posłuchać podczas koncertów.
Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ 18.06.22 r.

Śniadanie.
Przejazd w kierunku Giżycka położonego nad jeziorem Niegocin. Giżycko jest wakacyjną stolicą Mazur, najbardziej zabawowym i gwarnym miejscem nad wielkimi jeziorami. Spacer po mieście, port Giżycko, Twierdza Boyen – jeden z najciekawszych i najlepiej zachowanych przykładów pruskiej szkoły fortyfikacyjnej, Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim, który pochodzi z XIX wieku i jest jedynym czynnym tego typem mostem w Europie. Następnie przejazd do Mikołajek zwanych Perłą Mazur, spacer nadbrzeżną promenadą do fontanny Króla Sielaw. Następnie udamy się na zwiedzanie Leśniczówki „Pranie”, która przeszła do historii dzięki pobytom w niej K.I. Gałczyńskiego.

Po zwiedzaniu powrót na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ 19.06.22 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Zwiedzanie Olsztyna (największe miasto i stolica Warmii i Mazur) - zabytki Olsztyna są świadkami wielkich wydarzeń, a także symbolem historycznej złożoności i wielokulturowości tej ziemi, gdzie tradycja katolicka splata się z protestancką i prawosławną, polska z niemiecką, tradycja średniowiecznych warsztatów rzemieślniczych z wytworami XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej. Najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście jest gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła. W pobliżu katedry znajduje się późnobarokowy pałac biskupi, który jest siedzibą arcybiskupa seniora Archidiecezji Warmińskiej. Do najstarszych zabytków w mieście należy niewielka Kaplica Jerozolimska poświęcona kultowi Męki Pańskiej. Przejazd na Pola Grunwaldu - to tutaj w 1410 roku rozegrała się jedna z największych bitew w średniowiecznej Europie. Starcie odbywało się pomiędzy zakonem krzyżackim, a rycerstwem polskim i litewskim. Walka zakończyła się przegraną Krzyżaków.
Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Konina.
Podczas przejazdu przerwa na posiłek /płatny we własnym zakresie/.
Powrót do Konina ok. godz. 22:00

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem o podwyższonym standardzie turystycznym,

  • 2 x nocleg (pokoje 2-osobowe z łazienkami), UWAGA: ze względu na ograniczoną ilość, pokoje 1-osobowe dostępne są w opcji na zapytanie i za dodatkową opłatą tj. do potwierdzenia miejsca, jak i wyceny przez ośrodek.

  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja /napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

  • usługa pilota na całej trasie przejazdu,

  • przewodnik miejscowy w II i III dniu wycieczki,

  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,

  • ubezpieczenie NNW,

  • opłaty parkingowe,

  • podatek VAT.

 

 

Cena nie zwiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ulgowe): Twierdza Boyen – 8 zł/os., Leśniczówka „Pranie” - 4 zł/os.

         W/w koszt biletów został podany według cenników obowiązujących w roku 2021 r.- może ulec zmianie !!!

 

UWAGA:

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Koszt wycieczki kalkulowany w roku 2021r. W przypadku wzrostu cen paliwa, wyżywienia, noclegów lub mniejszej ilości osób koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 40 osób płacących.

 

 

 

< Wróć
Doradzamy od: 26 lat 8 miesięcy 19 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media