WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2019 r.

Karlskrona - Kalmar - Trójmiasto 16-18.08.19 r.

Data dodania: 2018-11-15

 

 

 

SZWECJA -

 

Karlskrona i Kalmar

oraz wizyta

w Trójmieście

 

 

Termin: 16–18.08.19 r. (3 dni)

Cena: 750 zł /os.


 

Poznaj malownicze krajobrazy Szwecji oraz niezwykłą przeszłość dwóch historycznych miast: Karlskrony i Kalmaru. Zainspiruj się unikatowymi zabytkami, pięknem przyrody oraz fascynującą szwedzką kulturą.

 

 

I DZIEŃ 16.08.19 r.
Wyjazd z Konina o godz. 06:30. Przejazd do Gdańska, zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Kościół Mariacki NMP /z zewnątrz/, Dwór Artusa /z zewnątrz/, Fontanna Neptuna, Długi Targ. Spacer wzdłuż Motławy. Podczas zwiedzania przerwa na kawę w niepowtarzalnej atmosferze urokliwych gdańskich kawiarenek (płatne we własnym zakresie). Przejazd do Gdyni. Zaokrętowanie na prom Stena Line, wypłynięcie o godz. 21:00, kabiny 2-osobowe. Kolacja na promie, nocleg.

II DZIEŃ 17.08.19 r.
Śniadanie. Przypłynięcie do Karlskrony o godz. 07.30. Karlsrona - miasto na 33 wyspach, założone z rozkazu króla Karola XI w 1680 r., do dziś główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabytkowa zabudowa została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na punkt widokowy na Bryggareberget, widok na miasto. Wycieczka autokarowa po Karlskronie – m.in. Nabrzeże Królewskie z Bastionem Aurora i widokiem na port wojenny, rynek, Kościół Trójcy Świętej, Targ Rybny, dzielnica Björkholmen. Zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej (dla chętnych) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowe lub czas wolny w Karlskronie. Następnie przejazd do Kalmaru (90 km) - w średniowieczu trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku. Zwiedzanie – Centrum na wyspie Kvarnholmen, katedra, dawne stare Miasto, dziedzińce i wały obronne zamku. Czas wolny. Przejazd ponad 6-kilometrowym mostem na Olandię z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską.
Powrót na prom. Wypłynięcie o godz. 21:00. Obiadokolacja na promie.
Dyskoteka z muzyką na żywo. Nocleg.

III DZIEŃ 18.08.19 r.
Śniadanie. Przypłynięcie do Gdyni o godz. 07:30. Zejście z promu. Przejazd do Gdyni, miasta które powstało z wioski rybackiej w 1926 r. i jest największym polskim portem nad Bałtykiem. Zwiedzanie portu z Bulwarem Kościuszki oraz wizyta na światowej sławy żaglowcu „Dar Pomorza”. Zwiedzimy również Muzeum Emigracji (jedno z 10 najlepszych w 2018 r.). Następnie wizyta w Sopocie, najsłynniejszym polskim uzdrowisku nadmorskim. Po zwiedzaniu przerwa na obiad (płatny we własnym zakresie). Po obiedzie wyjazd w kierunku Konina. Powrót do Konina ok. godz. 21:00.

 

Cena zawiera:

- transport autokarem o podwyższonym standardzie turystycznym,

- rejs promem do Szwecji i z powrotem,

- zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem miejscowym,

- całodzienna wycieczka autokarowa z przewodnikiem po Karlskrone i Kalmar,

- zakwaterowanie: 2 x nocleg na promie w kabinie 2-os. z łazienką,

- wyżywienie: 2 x razy bufet śniadaniowy na promie, 2 x razy obiadokolacja (danie dnia) na promie,

- wstęp do Muzeum Morskiego w Karlskronie,

- rozrywka na promie (dyskoteka z muzyką na żywo),

- opieka pilota na całej trasie,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- podatek VAT,

- ubezpieczenie NW i KL,

- opłaty parkingowe.

 

Cena nie zawiera:

- biletu wstępu do zwiedzanych obiektów (bilety ulgowe, grupowe): Muzeum Emigracji – 4 zł/os., molo w Sopocie 8 zł/os., Dar Pomorza – 8 zł/os. (ceny biletów wstępu wg cennika na 2018 r., mogą ulec zmianie)

 

Uwaga:

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach muzealnych.
Koszt wycieczki kalkulowany na dzień 01.10.18 r. W przypadku wzrostu cen biletów wstępu lub paliwa lub mniejszej ilości osób koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 30 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 23 lat 9 miesięcy 12 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media