WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2019 r.

WIEDEŃ - HERBATKA U STRAUSSA 01-03.05.19 r.

Data dodania: 2018-11-15

 

 

 

HERBATKA U STRAUSSA

WIEDEŃ EXPRESS

 


TERMIN: 01-03.05.19 r.

CENA: 650 zł/os. - przy grupie 40 os. płacących
         695 zł/os. - przy grupie 30 os. płacących

 

 

WIEDEŃ - sama nazwa stolicy Austrii wywołuje u słuchacza wrażenie elegancji, przywołuje dźwięki muzyki, kojarzy się z wielkością i wdziękiem. To w tej metropolii zamieszkiwała rodzina Straussów, której przedstawiciele sprawili, że miasto do dziś rozbrzmiewa dźwiękami walców. Zabytkowe centrum Wiednia od 2001 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

I DZIEŃ 01.05.19 r.
Wyjazd z Konina o godz. 06.00.
Przejazd do Znojma - miasta dobrze znanego ze swojej funkcji celnej,  ale nie odkrytego starego miasta. Jest to jedno z najstarszych miast morawskich Czech położone nad rzeką Dyją. Podczas spaceru zobaczymy tu Rotundę Najświętszej Marii Panny z XII wieku, zabytkowy most kolejowy z 1871 roku, fragment średniowiecznych murów obronnych miasta, Klasztor Louka, gdzie mieści się jedna z największych piwnic, w której zgromadzone jest około 1mln butelek wina – tu znajduje się również Muzeum Wina /zwiedzanie/, ponadto wieżę ratuszową, gotyckie kamienice mieszkalne i kościółki.  Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Znojmo.

II DZIEŃ 02.05.19 r.
Śniadanie o godz. 07:00. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Austrii do Wiednia.
Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem miejscowym: Opera Wiedeńska, Hofburg - rezydencja Habsburgów (z zewnątrz), Katedra św. Szczepana, spacer po Starówce - przerwa na kawę w jednej z urokliwych kawiarenek, w których serwuje się wspaniałą kawę melangę i wiedeński przysmak – tort Sachera (płatne we własnym zakresie). Dalsze zwiedzanie miasta: kościół św. Karola Boromeusza /z zewnątrz/ – najpiękniejszy kościół barokowy Wiednia, Belweder (pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – z zewnątrz), zadziwiające budowle Hundertwassera, odwiedzimy również Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Następnie przejazd do Schonbrunn (zwiedzanie letniej rezydencji Marii Teresy), spacer po parku, Glorietta. Przejazd do hotelu położonego na przedmieściach Wiednia na obiadokolacją i nocleg.

III DZIEŃ 03.05.19 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Ciąg dalszy zwiedzania Wiednia: Wzgórze Kahlenberg – miejsce skąd Jan III Sobieski dowodził bitwą pod Wiedniem (zwiedzanie kościoła św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego). Następnie przejazd non-stop do Polski. Podczas przejazdu przerwa na obiad (płatne we własnym zakresie). Powrót do Konina ok. godz. 23.00.

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem o podwyższonym standardzie turystycznym (video, klimatyzacja),

  • 2 x nocleg (1 x na terenie Czech, 1 x na przedmieściach Wiednia – pokoje 2,3 os. z łazienkami),

  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja /napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie/,

  • opieka pilota na całej trasie przejazdu,

  • przewodnik miejscowy w Wiedniu,

  • opłaty parkingowe,

  • ubezpieczenie NNW i KL,

  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

  • podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Wina w Znojmo – 140 CZK/os., Schonbrunn 14,20 EUR/os. (wg cennika na 2018 r., może ulec zmianie)

 

UWAGA:
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach muzealnych. Cena wycieczki została skalkulowana na dzień 06.11.2018 r. przy średnim kursie EUR 4,30 PLN. W przypadku wzrostu cen: paliwa, wyżywienia, kursu euro, koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

< Wróć
Doradzamy od: 23 lat 7 miesięcy 16 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media