WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2019 r.

Weekend samolotowy - Malta 23-27.09.19 r.

Data dodania: 2018-12-11

 

 

 

WEEKEND SAMOLOTOWY (5 dni)

 

MALTA

 

Termin: 23-27.09.19 r.

Cena: 1.590/os. + bilet samolotowy
                                 + transfer na/z lotnisko

 

Malta – śródziemnomorska wyspa, na której oprócz pięknej pogody na turystów czeka szereg atrakcji i miejsc wartych zwiedzenia oraz zobaczenia. Wśród nich są cuda natury, klimatyczne miejsca, miasta, zabytki, plaże i ciekawe tradycje. Urodę Malty docenili reżyserzy z całego świata - plenery filmowe znalazły tutaj takie kinowe hity jak Gladiator, Troja czy Hrabia Monte Christo. O Malcie mówi się, że jest to ogromne muzeum pod otwartym niebem, posiadające wiele tajemnic, które wciąż czekają na odkrycie..

 

I DZIEŃ 23.09.19 r.
Wyjazd z Konina o godz. 05:00.
Przejazd na lotnisko Ławica w Poznaniu. Odprawa na 2 godz. przed wylotem.
Wylot na Maltę o godz. 09:45 Przylot na Maltę o godz. 12:40. Przejazd na zwiedzanie Malty.
Udamy się do Blue Grotto - jaskinia swoją nazwę zawdzięcza intensywnemu niebiesko-turkusowemu kolorowi wody, rejs łodzią do wnętrza groty, po drodze mijając przepiękne formacje skalne (Uwaga! Rejs do Błękitnej Groty uzależniony jest od warunków pogodowych). Przejazd do Mdiny - zwanej „cichym miastem” – dawna stolica kraju, która mimo burzliwej historii niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków. Wąskie, kręte uliczki pamiętają jeszcze czasy arabskie. Spacer labiryntem średniowiecznych uliczek jest atrakcją samą w sobie, malowidła ścienne, rzeźbiarskie ornamenty opowiadają w dużej mierze o losach św. Pawła, spacerując zobaczymy Katedrę Świętego Pawła /z zewnątrz/. Następnie przejazd do Rabat, w którym najważniejszym miejscem jest grota św. Pawła, gdzie apostoł schronił się po tym jak jego statek rozbił się na morzu. W grocie znajduje się posąg świętego oraz tajemniczy kamień z mocą uzdrawiającą. Z groty można powędrować do kolejnych podziemi, jakimi są m.in. katakumby i schrony pochodzące z okresu II wojny światowej. Odwiedzimy również Craft Village - wioskę słynącą z rękodzieła, gdzie rzemieślnicy tworzą istne cuda ze szkła, ceramiki czy też metali.
Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

II DZIEŃ 24.09.19 r.
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do stolicy wyspy La Valletty. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO La Valetty – miasta budowanego w czasach, kiedy wyspa należała do Zakonu Kawalerów Maltańskich. Obecnie La Valetta była Europejską Stolicą Kultury 2018. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego - port, z którego roztacza się panorama miasta, następnie zobaczymy Ogrody Baracca, z których rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na Wielki Port, a widoki zapierają dech w piersiach. Później zwiedzanie katedry św. Jana, najważniejszego kościoła na Malcie i jednocześnie pierwsza barokowa świątynia w Europie, w której znajduje się wspaniały obraz Caravaggio „Ścięcie św. Jana”. Przejazd do 3 portowych miast na wschodzie: Vittoriosa, Cospicua i Senglea, to jedno z najbardziej czarujących miejsc na Malcie. Wycieczka rozpoczyna się przejazdem przez Cospicua – zwiedzanie ufortyfikowanego portu później przejazd do miejscowości Vittoriosa – spacer przez urocze, wąskie uliczki przy których znajduje się wiele historycznych budowli oraz kościołów na końcu przejazd do Senglei, gdzie znajduje się słynna wartownia Senglea Point Vedette, z której roztacza się imponująca panorama wyspy.
Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ 25.09.19 r.
Śniadanie. Po śniadaniu całodniowa wycieczka na wyspę Gozo - drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut).
Wycieczka po Gozo: Ramla Bay – najpiękniejsza plaża na Gozo, punkt widokowy nad jaskinią Kalipso, Ggantija - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń, stolica wyspy Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę, Kościół Ta Pinu - bazylika i neoromańskie sanktuarium, będące po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzane przez Papieża Jana Pawła II.
Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ 26.09.19 r.
Śniadanie. Dzień wolny - wypoczynek, plażowanie.
Dla chętnych wycieczka na trzecią co do wielkości wyspę Malty – Comino /rejs katamaranem/. Nazwa wyspy pochodzi od kminku, do dziś spacerując po wyspie można wyczuć w powietrzu przyjemny zapach ziół. Spacer po wyspie, w programie: Kaplica pod wezwaniem ucieczki Św. Rodziny do Egiptu, Bateria św. Marii, Wieża św. Marii, Błękitna Laguna – najpiękniejsza cieśnina wysp maltańskich z białym piaskiem na dnie, szmaragdową wodą i fantastycznymi formacjami skalnymi – cena 20 EUR/os.
Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

V DZIEŃ 27.09.19 r.
Pobranie pakietu śniadaniowego. Wykwaterowanie z hotelu ok. o godz. 04:00. Transfer na lotnisko, odprawa i wylot z Malty o godz. 06:45. Przylot do Poznania o godz. 09:40. Następnie transfer do Konina.
Przyjazd do Konina ok. godz. 13:00.

 

Cena zawiera:

 • opieka pilota-przewodnika po Malcie,

 • transfer na Malcie (lotnisko – hotel – lotnisko),

 • transport autokarem lub busem podczas realizacji programu zwiedzania,

 • 4 x nocleg w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami),

 • 4 x śniadania w tym 1 x pakiet śniadaniowy, 4 x obiadokolacje /uwaga: napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

 • ubezpieczenie KL i NNW, bagaż Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN),

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

 • Podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: rejs łódkami do Błękitnej Groty – 8 EUR/os., Katakumby św. Pawła - 5 EUR/os., Katedra św. Jana – 10 EUR/os., Pałac Wielkich Mistrzów – 12 EUR/os., przeprawa promowa na Gozo – 5 EUR/os., Świątynia Ggantija – 9 EUR/os., wycieczki fakultatywnej - rejs katamaranem na Comino w IV dniu – 20 EUR/os., zestawu słuchawkowego Tour Guide System – 5 EUR/os. - razem ok. 74 EUR/os. (wg cennika na 2018 r., może ulec zmianie)

 • Biletu samolotowego tanich linii lotniczych Ryanair – POZNAŃ - MALTA – POZNAŃ (w cenie biletu 1 bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 i wadze nieprzekraczającej 10 kg),

 • Opcji: pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego tzn. małego bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm oraz drugiego bagażu podręcznego do 10 kg o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 20 cm – płatne dodatkowo 50 zł w jedna stronę,

 • Opłaty za duży bagaż rejestrowany 20 kg – 210 zł/os./w dwie strony,

 • Opłaty za transfer Konin – Poznań – Konin – cena uzależniona od ilości osób (płatne dodatkowo),

 • Podatku turystycznego - ok. 0,5 EUR/os./noc (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelu).

 

Uwaga:
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach muzealnych.
Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
Ryanair - z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Koszt imprezy kalkulowany przy średnim kursie EUR 4,29 PLN z dnia 30.11.18 r. W przypadku wzrostu kursu Euro lub podwyżce cen paliwa koszt imprezy może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 30 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 23 lat 12 miesięcy 19 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media