WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2020

PRZYGODA Z GRUZJĄ 07-14.10.20 r.

Data dodania: 2020-02-12

 

 

 

G R U Z J A (8 DNI)

 

Kutaisi - Batumi – Mccheta – Tbilisi – Gruzińska Droga Wojenna – Kazbegi - klasztor Cminda Sameba - Signagi – klasztor Bodbe - biesiada gruzińska „supra” - Jaskinia Prometeusza

 

Gruzja – to ziemia wybrana przez Boga, wspaniałe szczyty Kaukazu, kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, w których mieszkają ludzie bardzo lubiący Polaków.

 

Termin: 07-14.10.20 r.
Cena: 1.750 zł/os. + 100 USD/os.  + bilet lotniczy + transfer na/z lotnisko

 

 

 

I DZIEŃ 07.10.20 r. ok. 200 km

Wyjazd z Konina o godz. 4:50
Transfer z Konina na lotnisko do Poznania. Wylot z Poznania o godz. 08:55
i przylot do Kutaisi godz. 14:55. Przejazd do miasta - drugiego co do wielkości miasta Gruzji.
Krótkie panoramiczne zwiedzanie Kutaisi (objazd miasta). Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach.
Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Batumi. Wieczorne spacery nad morzem.

II DZIEŃ 08.10.20 r. ok. 160 km

Śniadanie.
Po śniadaniu zwiedzanie nadmorskiego kurortu oraz czas wolny na plażowanie lub spacer wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Do największych atrakcji Batumi zaliczany jest tutejszy 8-kilometrowy Park Przymorski, Plac Ery i Plac Piazza,
pomnik „Ali i Nino” usytuowany przy głównym batumskim deptaku, który nawiązuje do powieści Kurbana Saida, opowiadającej historię nieszczęśliwej miłości chrześcijanki z gruzińskiej rodziny i muzułmanina z Azerbejdżanu. Tańczące fontanny przy pomniku Złotego Runa. Na miejscu istnieje możliwość wjazdu kolejką gondolową, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (dodatkowo płatna ok. 15 lari/os. - ok. 22,50 zł/os.) oraz wejścia do tutejszego delfinarium (dodatkowo płatne ok. 12 lari/os. - ok. 20 zł/os.).
Powrót do Batumi na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ 09.10.20 r. ok. 350 km
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice Kutaisi gdzie zwiedzimy Jaskinię Prometeusza – największą jaskinię w Gruzji. Trasa udostępniona zwiedzającym ma ponad kilometr i prowadzi przez sześć podziemnych komnat – pokonamy tu ponad 800 schodów. Wrażenie potęguje nastrojowa muzyka i specjalnie dobrane oświetlenie. Przejazd na kolację i nocleg do Tibilisi.

IV DZIEŃ 10.10.20 r. ok. 0 km

Śniadanie.
Zwiedzanie stolicy Gruzji – Tibilisi.
Zobaczymy m. in. największą budowlę sakralną Zakaukazia- katedrę Trójcy Świętej, wjedziemy kolejką linową na Narikalę (dla chętnych za dodatkową opłatą /wjazd góra-dół/ - ok. 5 lari/os. - ok. 10 zł/os.) starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepiękną panoramą miasta. Przejedziemy Aleją Rustawelego - najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. Nawiedzimy Katedrę Sioni z oryginalnym krzyżem św. Nino i relikwiami św. Tomasza. W tym miejscu zaczyna się historia budowy stolicy Gruzji. Ponieważ słowo „tbili” znaczy po gruzińsku – „ciepły”. Przekonany o uzdrawiającej mocy tych wód król Wachtang Gorgasali rozkazał zbudować wokół źródła stolicę Gruzji.
Po zwiedzaniu przejazd na wielką „supra” czyli gruzińska kolacja z zespołem muzycznym śpiewającym gruzińskie pieśni – wina i serdecznej gruzińskiej radości i gościnności do woli.
Powrót do hotelu w Tibilisi na nocleg.

V DZIEŃ 11.10.20 r. ok. 330 km
Śniadanie.
Po śniadaniu przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przeŁęcz Jvai (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Koscioła i klasztoru Świętej Trójcy (Cminda Sameba), w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek.
Powrót do hotelu w Tibilisi na kolację i nocleg.

VI DZIEŃ 12.10.20 r. ok. 120 km                            POZNAJEMY PRAWDZIWE ŻYCIE GRUZINÓW
Śniadanie.
Przejazd do Kacheti – jest to region Gruzji słynący z produkcji wina. Tradycja wytwarzania wina w Gruzji liczy sobie 8 tysięcy lat. Zwiedzimy Monastyr Bodbe, gdzie pochowano św. Nino (żyjącą w IV w. chrzcicielką Gruzji). Dalej przejazd do średniowiecznego miasta-twierdzy Sighnaghi, które upodobali sobie malarze i artyści, pięknie zlokalizowane w Dolinie Alzańskiej, zwane jest również „miastem miłości”.
Zwiedzanie winnicy, degustacja wina. Powrót do Tibilisi na obiadokolację i nocleg.

VII DZIEŃ 13.10.20 r. ok. 260 km
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Położona przy ważnym trakcie handlowym łączącym Morze Czarne z miastami na wybrzeżu kaspijskim istniała już w głębokiej starożytności. Przez kilka wieków Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w Mcchecie król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też później miasto było siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest szata Chrystusa. Wjedziemy też na punkt widokowy przy kościele Dżwari. Następnie przejazd do Uplisciche (dosłownie ''twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e. przez które wiódł niegdyś ''Jedwabny Szlak". Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto, zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza, a wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów w skali kultur z Anatolii i Iranu, jak również współistnieniem architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Następnie przejazd do hotelu w Kutaisi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ 14.10.20 r. ok. 30 km
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Wylot z Kutaisi o godz. 06:35, przylot do Poznania o godz. 08:25. Transfer z lotniska do Konina.

 

 

 

 

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • Transport busem lub autobusem podczas realizacji programu,

 • 7 x nocleg w hotelach ** lub *** lub w pensjonatach w tym 2 x w Batumi, 4 x w Tibilisi, 1 x w Kutaisi /pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, ręczniki w pokojach/,

 • 7 x śniadanie, 6 x obiadokolacja /uwaga: napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

 • Opieka pilota na całej trasie,

 • Ubezpieczenie standard ŚWIAT: KL, NNW i bagażu Signal Iduna (NNW do 15.000 PLN, KL do 30.000 EUR, bagaż 1.000 PLN),

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

 • Podatek VAT.

   

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, serwis miejscowego agenta, Tour Guide System, 1 x gruzińskiej kolacji z zespołem muzycznym tzw. „supra”. - razem ok. 100 USD/os. płatne obligatoryjnie na miejscu.
  Cena nie obejmuje dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

 • Biletu samolotowego tanich linii lotniczych Wizzair (w cenie biletu bagaż podręczny o wadze max. do 10 kg i wymiarach 40 x 30 x 20 cm, mieszczący się pod fotelem poprzedzającym (bezpłatnie),

 • opcji WIZZ Priority, gdzie można zabrać na pokład, do kabiny bagaż podręczny (55 x 40 x 23 cm) oraz jedną dodatkową sztukę małego bagażu podręcznego (40 x 30 x 20 cm) – cena od 138 zł/os., w dwie strony /ilość pierwszeństwa wejścia na pokład oraz 2 sztuki bagażu pokładowego jest ograniczona, po wyprzedaniu tej opcji będzie konieczność zakupu dużego bagażu rejestrowanego!!!/.

 • Bagażu dużego, głównego, rejestrowanego (maks. wymiary 149 x 119 x 171 cm) – za dodatkową opłatą można wykupić bagaż rejestrowany o wadze maksymalnej: 10 kg za dopłatą od 168 zł/os. w dwie strony 20 kg za dopłatą od 220 zł/os. w dwie strony lub 32 kg za dopłatą od ok. 320 zł/os. w dwie strony od osoby. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.

 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą
  w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie
  w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).

 • Opłaty za transfer Konin - Poznań - Konin - cena uzależniona od ilości osób (płatne dodatkowo - do 30 osób 100 zł/os.).

 

 

UWAGI:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym). Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.

Przy zmianie nazwiska na zakupionym bilecie obowiązuje opłata 45 EUR. W momencie gdy bilet jest wykupiony i osoba rezygnuje automatycznie zostaje obciążona ceną biletu.
Warunki przelotu liniami WIZZAIR mogą ulec zmianie ze względu na zmieniający się na przełomie roku regulamin lotów Tanimi Liniami Lotniczymi.

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

W Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór; mężczyźni zazwyczaj noszą długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny one być do kostek. Kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
Dla pań bardzo przydatna będzie chusta; w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.

Koszt imprezy kalkulowany przy średnim kursie USD 3,90 PLN z dnia 06.02.20 r. W przypadku wzrostu kursu waluty lub podwyżce cen paliwa koszt imprezy może ulec zmianie.

 

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 40 osób płacących.

 

 

 

Wpłaty:
Zadatek – 1.000 zł/os. do 30.04.20 r.
Dopłata do całości imprezy do dnia 07.09.20 r.

< Wróć
Doradzamy od: 24 lat 8 miesięcy 27 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media