WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2021

NA BIAŁE NOCE DO SANKT PETERSBURGA 23-30.06.20 r.

Data dodania: 2020-05-26

 

 

NA BIAŁE NOCE DO ST. PETERSBURGA

 

Ryga (Łotwa) – Sztokholm (Szwecja) - Helsinki (Finlandia) - Petersburg – Tallin (Estonia)

 

Termin: 23-30.06.21 r.

 

Cena: 2.985 zł/os. (kabina 4-os. wewnętrzna bez okna)

3.185 zł/os. (kabina 3-os. wewnętrzna bez okna)

3.450 zł/os. (kabina 2-os. wewnętrzna bez okna)

 

 

I DZIEŃ 23.06.21 r. (wtorek)

Wyjazd z Konina o godz. 04:00. Przejazd non-stop do Rygi. Zaokrętowanie na prom o godz. 16:00. Wypłynięcie promu z Rygi do Sztokholmu o godz. 17:30. Obiadokolacja i nocleg na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych bez okna.

II DZIEŃ 24.06.21 r. (środa)

Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do Sztokholmu o godz. 10:30, nazywanego często "Wenecją Północy". Wyokrętowanie. Przejazd na 3-godzinne zwiedzanie Sztokholmu z przewodnikiem. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in: Starówkę sztokholmską, Pałac Królewski /z zewnątrz/, Katedrę Protestancką, Parlament, Operę, Ratusz Miejski, w którym wręczane są nagrody Nobla, liczne mosty oraz panoramę stolicy Szwecji z punktu widokowego Fjallgatan. Spacer głównym deptakiem Sztokholmu „Drottninggatan”, brzegiem kanałów oraz uliczkami i zaułkami starego miasta „Gamla Stan”. Po zwiedzaniu przejazd na prom, zaokrętowanie o godz. 15:00. Wypłyniecie promu ze Sztokholmu do Helsinek o godz. 16:45. Obiadokolacja i nocleg na promie.

III DZIEŃ 25.06.21 r. (czwartek)

Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do stolicy Finlandii - Helsinek o godz. 09:55. Wyokrętowanie. Przejazd na zwiedzanie Helsinek - jednej z najdalej na północ wysuniętych stolic świata. Zwiedzanie z przewodnikiem współczesnej stolicy Finlandii - aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, spacer po centrum - Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Spacer głównym deptakiem Helsinek "Esplandi" - czas wolny na kawę oraz zakup pamiątek /płatne we własnym zakresie/). Po zwiedzaniu przejazd do restauracji na obiadokolację na mieście. Następnie przejazd na prom, zaokrętowanie o godz. 18:00. Wypłynięcie promu z Helsinek do Petersburga o godz. 19:00. Nocleg na promie.

IV DZIEŃ 26.06.21 r. (piątek)

Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do Petersburga o godz. 09:00. Wyokrętowanie. Przejazd na zwiedzanie carskiego Petersburga z przewodnikiem: zabytkowy sobór Św. Mikołaja, Teatr Maryjski, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – „Miedziany Jeździec”, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Gmach Sztabu Generalnego oraz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się Ermitaż – jedno z największych muzeów świata. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Petersburg „by night” - nocny rejs po Newie z oglądaniem zwodzonych mostów /płatne dodatkowo/. Petersburg zwany jest „Wenecją Północy” - miasto położone jest na 42 wyspach, przepływa przez jego obszar ponad 100 kanałów. Przejazd na nocleg do hotelu.

V DZIEŃ 27.06.21 r. (sobota)
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Peterhofu – Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Wokół pałacu rozciąga się park o powierzchni blisko 600 ha. Znajdują się tam 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę (bez zwiedzania wnętrz pałacowych). Powrót do Petersburga. Po południu zwiedzanie kolekcji Ermitaża. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Przejazd na nocleg do hotelu.

VI DZIEŃ 28.06.21 r. (niedziela)
Po śniadaniu wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Petersburga – Twierdza Pietropawłowska z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, krążownik Aurora. Spacer po Newskim Prospekcie – katedra Kazańska, cerkiew Zbawiciela na Krwi. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Przejazd na prom, zaokrętowanie, wypłynięcie z Petersburga do Tallina o godz. 18:00. Nocleg na promie.

VII DZIEŃ 29.06.21 r. (poniedziałek)
Śniadanie na promie. Przypłynięcie promu do Tallina o godz. 12:30. Wyokrętowanie. Przejazd na zwiedzanie Tallina z przewodnikiem: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto z najsłynniejszą ulicą tallińskiej Starówki – ulicą Pikk z zachowaną średniowieczną zabudową, Rynek z zabytkowym ratuszem, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie. Po zwiedzaniu przejazd non-stop do Rygi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

VIII DZIEŃ 30.06.21 r. (wtorek)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Rygi z przewodnikiem: Stare Miasto – kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Po zwiedzaniu przejazd non-stop do Polski. Po przekroczeniu granicy przerwa na posiłek /płatny we własnym zakresie/.

Przyjazd do Konina w godzinach nocnych z 23/24.06.20 r. (z wtorku na środę).

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, video, caffe bar – napoje zimne i gorące – płatne dodatkowo),

 • 7 x nocleg w tym 4 x nocleg na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych, 2 x w hotelu w Peters - burgu, 1 x w Rydze),

 • wyżywienie: 8 x śniadanie w tym 4 x na promie, 8 x obiadokolacja w tym 2 x na promie, 4 x w restauracji na mieście i 2 x w hotelu /uwaga: napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

 • opieka pilota – przewodnika na całej trasie,

 • pośrednictwo w uzyskaniu e-wizy do Petersburga,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

 • ubezpieczenie NNW i KL,

 • podatek VAT,

 • opłaty parkingowe.

 

 

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie – ok. 130 EUR/os. (do rozliczenia z pilotem), wg cennika na 2019 r., mogą ulec zmianie !!!

 • Przewodników miejscowych w Sztokholmie, Helsinkach, Petersburgu, Tallinie i Rydze – ok. 30 EUR/os.,

 • Zestawów słuchawkowych Tour Guide, opłaty klimatycznej i administracyjnej płatnej u pilota – 30 EUR/os.,

 • Napoi do obiadokolacji.

 

Uwaga:

Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważne PASZPORTY! Wiza nie jest wymagana w przypadku pobytu w Petersburgu do 72 godzin. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Gwarantujemy realizację programu. Dopłata za kabinę zewnętrzną z oknem na zapytanie.

Cena wycieczki została skalkulowana na dzień 19.11.19 r. przy średnim kursie EUR 4,30 PLN.

W przypadku wzrostu cen: paliwa, noclegów lub wyżywienia, a także wzrostu kursu euro, koszt wycieczki może ulec zmianie.

E-WIZY:
30 dni przed wycieczką należy uzyskać bezpłatną wizę elektroniczną do Sankt Petersburga i obwodu leningradzkiego. Podróżni 30 dni przed wyjazdem muszą dostarczyć do biura w formie elektronicznej dokumenty niezbędne do uzyskania e-wizy:
1) prawidłowo wypełniony wniosek wizowy;
2) 1 zdjęcie paszportowe w formie elektronicznej jpg (biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
3) skan paszportu – strona ze zdjęciem (paszport musi być ważny minimum pół roku od zakończenia wycieczki).
 

Cena wycieczki kalkulowana na minimum 40 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 24 lat 4 miesięcy 16 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media