WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2021

Pielgrzymka do Medjugorie „DO KRÓLOWEJ POKOJU PO POKÓJ SERCA” 02-11.07.21 r.

Data dodania: 2020-05-26

 

Pielgrzymka do Medjugorie

 

DO KRÓLOWEJ POKOJU PO POKÓJ SERCA”

 

Termin: 02-11.07.2021 r.

Cena: 1.850 zł/os. (przy minimum 45 os. płacących)

 

 

I Dzień 02.07.21 r.

Wyjazd z Konina o godz. 05:00. Przejazd non – stop w okolice Bratysławy /Słowacja/ - do Marianki – Najstarszego Sanktuarium Maryjnego w Europie Środkowej. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Wieczorna Msza Święta. Obiadokolacja.

Nocleg.

II Dzień 03.07.21 r.

Poranna Msza Święta, śniadanie godzina 06:30. Wykwaterowanie. Wyjazd z hotelu. Przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorie.

Przyjazd do Medjugorie w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

III Dzień 04.07.21 r.

Śniadanie o godzinie 08:00.

Wejście na wzgórze Podbrdo – Górę Objawień, gdzie wizjonerzy po raz pierwszy zobaczyli Matkę Bożą. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 r. Wspólne przejście dróżek różańcowych, indywidualna modlitwa w strefie ciszy. Przejście do Kościoła Św. Jakuba, czas wolny.

Zwiedzanie Medjugorie. Medjugorie oznacza po chorwacku miejscowość między górami, czyli Międzygórze. Wznoszą się tu dwa wzgórza w Górach Dynarskich, na zboczach których – wedle relacji sześciorga młodych Chorwatów od 1981 roku ukazywała się Matka Boska, by przekazać swe orędzia pokoju.

Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

IV Dzień 05.07.21 r.

O godzinie 04:15 wyjazd na drogę krzyżową pod górę Kriżevac.

Križevac wznosi się ponad (520 m n.p.m.). Parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli tam krzyż o wysokości 8,56 m, w cokół którego wmurowano relikwie przywiezione z Rzymu - fragment krzyża na którym umęczono Jezusa Chrystusa.

Godz. 05:00 droga krzyżowa i zejście na parking.

Powrót do pensjonatu, godz. 08:00 śniadanie. Wizyta we wspólnocie Cenacolo, czas wolny.

Obiadokolacja godzina 17:00. W godzinach 18:00-21.00 udział w wieczornym nabożeństwie.

Nocleg.

V Dzień 06.07.21 r.

Śniadanie godz. 08:00.

Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy do Mostaru miasta nazwanego „perłą Bałkanów”. Zwiedzanie zabytkowego miasta, na terenach którego swoje ślady pozostawiły różne kultury i religie. Zwiedzimy dom turecki i meczet, katedrę, zobaczymy również wspaniały Stary Most, który wraz z jego najbliższym otoczeniem został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Następnie wizyta w XVI wiecznym klasztorze derwiszów w Blagaju. Malowniczo wkomponowany w skałę klasztor, położony nad wywierzyskiem rzeki Buny, który uważany jest za jeden z najcenniejszych zabytków kultury osmańskiej w kraju.

Powrót do pensjonatu w Medjugorie. Godzina 17.00 obiadokolacja.

W godzinach 18:00-21.00 udział w wieczornym nabożeństwie. Nocleg.

VI Dzień 07.07.21 r.

Godzina 08:00 śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie. Poranna Msza Święta w Medjugorie. Przejazd na Riwierę Makarską. Wypoczynek, plażowanie. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i obiadokolację.

W godzinach 18:00-21.00 udział w wieczornym nabożeństwie. Nocleg.

VII Dzień 08.07.21 r.

Godzina 08:00 Msza Święta. Śniadanie.

Dla chętnych - wyjazd promem na wyspę Hvar. Zwiedzanie Suczuraju, plażowanie na wyspie.

Godz. 19:00 obiadokolacja. Nocleg.

VIII Dzień 09.07.21 r.

Godzina 06:30 Msza Święta w hotelu. Śniadanie godzina 07:30.

Przejazd do Dubrownika – Perły Dalmacji. Średniowieczny system fortyfikacji miejskich, w swojej formie niemalże niezmienny od XVII wieku, zawiera w sobie wiele przepięknych zabytkowych miejsc i budowli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście główną ulicą miasta Stradun, studnia Onufrego, Stary Port, Katedra, Kościół Św. Błażeja. Chociaż Stare Miasto Dubrownika jest w rzeczywistości niewielkie, zwiedzanie krętych o stromych uliczek to przyjemność, której poświęcić można cały dzień. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Nocleg.

IX Dzień 10.07.21 r.

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Polski. Podczas przejazdu zwiedzanie Sanktuarium Lurdzkiego w Vepric – Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Wiednia, Bratysławy lub Hodonina w Czechach.
X Dzień 11.07.21 r.

Po śniadaniu Msza Święta w hotelu. Wykwaterowanie. Przyjazd do Polski. Podczas przejazdu przerwa na posiłek (płatne we własnym zakresie).

 

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, video, caffe bar – napoje zimne i gorące – płatne dodatkowo),

  • 9 x nocleg (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami), w tym 1 x w okolicach Bratysławy, 1 x w okolicach Wiednia, Bratysławy lub Hodonina w Czechach, 4 x w Medjugorie, 3 x na Riwierze Makarskiej,

  • wyżywienie: 9 x śniadanie, 9 x obiadokolacja /napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,

  • opieka kierownika grupy na całej trasie,

  • ubezpieczenie NNW i KL,

  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

  • podatek VAT,

  • opłaty parkingowe.

 

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu oraz taksy klimatycznej oraz wjazdu do miast – ok. 40 EUR/os. (do rozliczenia z pilotem). Ceny zostały obliczone według cennika w roku 2019, mogą ulec zmianie.

 

Uwaga:

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena wycieczki została skalkulowana na dzień 26.06.19 r. przy średnim kursie EUR 4,26. W przypadku wzrostu cen: paliwa, noclegów lub wyżywienia, a także wzrostu kursu euro, koszt pielgrzymki może ulec zmianie.

< Wróć
Doradzamy od: 24 lat 1 miesięcy 21 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media