WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2023

SANKTUARIA PÓŁNOCNYCH WŁOCH - 16-25.08.23 r.

Data dodania: 2022-12-06

 

 

SANKTUARIA PÓŁNOCNYCH WŁOCH
Pielgrzymka trasą Sanktuariów Maryjnych
i śladami św. Jana Bosko


Konin – Tarvisio – Monte Lussari – Padwa – Madonna della Corona – Sirmione – Jezioro Garda – Montichiari (Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej) – Mediolan – Sanctuario D'Oropa – Turyn – San Remo – Portofino –
Cinque Terre – Bolonia – Werona - Palmanova - Tarvisio – Konin


Termin: 16-25.08.23 r.
Cena: 3.295 zł/os.

I DZIEŃ 16.08.23 r.
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch w okolicach Tarvisio.

Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ 17.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Wjazd kolejką górską na Monte Santo di Lussari (1770 m n.p.m.), gdzie spotykają się granice Włoch, Austrii i Słowenii do sanktuarium Matki Bożej Patronki Europy. Przepięknie położone tutejsze sanktuarium maryjne, którego powstanie związanie jest z cudownym podaniem o pasterzu, który po utracie owiec znalzł je na górze klęczące wokół krzewu kosodrzewiny z figurką Madonny z Dzieciątkiem - już od ponad 650 lat przyciąga wiernych z całego świata. Przejazd do Padwy wizyta w bazylice św. Antoniego – w miarę możliwości – msza święta, następnie krótki spacer po mieście – zakup pamiątek.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ 18.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd panoramiczną trasą nad Jeziorem Garda - największym i najpopularniejszym jeziorem Włoch. Przyjazd do niewielkiej miejscowości górskiej Spiazzi, gdzie znajduje się położone nad doliną Adygi, niemalże przyklejone do skały na wysokości 700 m n.p.m., sanktuarium Madonna della Corona na górze Monte Baldo. To ważne miejsce pielgrzymkowe w 1988 r. odwiedził papież Jana Pawła II.
Przejazd do Sirmione jednej z najpiękniej położonych miejscowości nad Jeziorem Garda, znanej z malowniczego zamku rodziny Scaglierich. Spacer po miejscowości lub dla chętnych rejs łódkami po jeziorze. Następnie przejazd do miasteczka Montichiari i nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej - miejsca objawień, na podstawie których powstało Nabożeństwo
8 grudnia czyli Godzina Łaski dla całego świata.

Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ 19.08.23 r.
Śniadanie.
Przejazd do Mediolanu - stolicy północnych Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem miasta: Piazza Duomo z katedrą Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z bogato zdobioną fasadą, klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie ze słynnym malowidłem autorstwa Leonarda da Vinci przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę, Plac Della Scala i Teatro alla Scala (jedna
z najsłynniejszych oper na świecie), kościół św. Ambrożego, Castello Sfarcesco - zamek potężnej niegdyś rodziny Sforzów, galeria Vittorio Emanuele II, dzielnica mody.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

V DZIEŃ 20.08.23 r.
Śniadanie. Wkwaterowanie.
Przejazd do kolejnego alpejskiego sanktuarium – Sanctuario D’Oropa na wysokości 1159 m n.p.m., do którego często pielgrzymował bł. Piotr Jerzy Frassati. Znajdujące się pod opieką ojców marianów sanktuarium nazywane jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór
i figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiektem kultu jest tu czarna drewniana figura Maryi z Dzieciątkiem - Madonna Nera, którą zgodnie z podaniem miał tu przywieźć św. Euzebiusz, uciekający z Palestyny przed prześladowaniami. Inna wersja legendy mówi,że postać Matki Boskiej wyrzeźbił anonimowy twórca ludowy z Doliny Aosty. Nawiedzenie Starej Bazyliki, powstałej w miejscu kościoła, wybudowanego przy wcześniej istniejącej kaplicy, gdzie we wnęce skalnej przechowywana była cudowna figurka oraz Nowej Bazyliki z przełomu XIX i XX wieku. Msza święta.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Turynu.

VI DZIEŃ 21.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Turynu i zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra pw. Św. Jana Chrzciciela, gdzie w kaplicy Świętego Całunu przechowywany jest Całun Turyński. W katedrze również znajduję się grób błogosławionego Piotra Jerzego Frassati. Następnie Piazza San Carlo, Basilica don Bosco z muzeum poświęconym życiu i działalności świętego. Turyn nazywany jest „miastem Najświętszego Sakramentu” z uwagi na Cud Eucharystyczny, który wydarzył się 16 czerwca 1453 r. przed kościołem św. Sylwestra (dzisiaj kościół p.w. Bożego Ciała). Modlitwa w kościele Cudu Eucharystycznego. Podczas dalszego zwiedzania miasta, krótkie zatrzymanie się przy domu błogosławionego P. J. Frassati, który urodził się właśnie tam w Wielką Sobotę 6 kwietnia 1901 r. Następnie udamy się do dzielnicy miasta Turyn do Valdocco, miejsca, gdzie ksiądz Bosko stworzył Oratorium i całą ideę zgromadzenia salezjańskiego, nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajduje się Grób Świętego Jana Bosko.
Dalej przejazd do San Remo - spacer po mieście - Teatr Ariston gdzie odbywają się słynne włoskie festiwale (w 1967 roku wystąpiła tu Anna German), Kasyno /z zewnątrz/, spacer po promenadzie. Zakwaterowanie w hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim.
Obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ 22.08.23 r.
Śniadanie.
Przejazd na zwiedzanie słynnych Cinque Terre - pięć wiosek położonych nad urwistym klifem, które dzięki swojemu urokowi i wyjątkowości zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Odpoczynek i plażowanie na Wybrzeżu Liguryjskim.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

VIII DZIEŃ 23.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Portofino - modlitwa przy grobie
św. Jerzego - Patrona Rycerstwa. Następnie przejazd do Bolonii – słynącej z jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie średniowiecznego Starego Miasta: bazylika Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz).
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IX DZIEŃ 24.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Werony - jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych miast północnych Włoch. Zwiedzanie starówki z przewodnikiem: kościół św. Zenona – pochodzącego z Afryki biskupa Werony - patrona miasta, wędkarzy i niemowląt, arena z I w. n.e., teatr, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, dom ze słynnym balkonem Julii.
Przejazd non-stop do Palmanova – zwiedzanie miasta /w formie spaceru/ zbudowanego na planie gwiazdy co dawniej symbolizowało miasto idealne.
Przejazd do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

X DZIEŃ 25.08.23 r.
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd non-stop do Polski. Podczas przejazdu przerwa na posiłek (płatny we własnym zakresie)

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, video, caffe bar – napoje zimne i gorące – płatne dodatkowo),
 • 9 x nocleg (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie: 9 x śniadanie kontynentalne, 9 x obiadokolacja /napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo/,
 • opiekę księdza,
 • opiekę kierownika grupy na całej trasie,
 • opiekę pilota – przewodnika na całej trasie,
 • ubezpieczenie NNW i KL Signal Iduna w kwocie: KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN.
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os. (bezzwrotny) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł/os. (bezzwrotny) – opłaty wprowadzone przez rząd, nie są pobieranie na rzecz Biura Podróży, biuro odprowadza je w całości do poszczególnych funduszy. Co ważne, ustawodawca zarządził, że składki są BEZZWROTNE co oznacza, że nie ma możliwości ich odzyskania, nawet w przypadku gdy impreza turystyczna nie dojdzie do skutku.
 • podatek VAT.

   

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu, taksy klimatycznej, wjazdówki do miast, lokalnych przewodników miejscowych, opłat parkingowych, zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 80 euro/os. Ceny zostały obliczone według cennika w roku 2022, mogą ulec zmianie.

   

Uwaga:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego w kwocie 100 euro/os.
Pilot nie oprowadza po obiektach kultu religijnego, centrach historycznych i po obiektach muzealnych. Noclegi w hotelach 2* i 3* lokalnej kategorii.

Dokument niezbędny: ważny dowód osobisty lub paszport !!!
Cena wycieczki została skalkulowana na dzień 15.09.22 r. przy średnim kursie EUR 4,72 PLN. W przypadku wzrostu cen: paliwa, noclegów lub wyżywienia, a także wzrostu kursu euro, koszt pielgrzymki może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki kalkulowana dla grupy minimum 45 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 27 lat 8 miesięcy 3 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media