WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2023

POZNAJEMY NASZYCH ZACHODNICH SĄSIADÓW 09-11.06.23 r.

Data dodania: 2023-02-02

 

 

POZNAJEMY NASZYCH
ZACHODNICH SĄSIADÓW

Szlakiem najpiękniejszych pałaców i parków Europy przez Szwajcarię Saksońską do pięknej Niemieckiej Wenecji.

Termin: 09-11.06.23 r. (3 DNI)
Cena: 1.350 zł/os.

I DZIEŃ 09.06.23 r.

Wyjazd z Konina o godz. 5.00.
Przejazd do Cottbus - zwiedzanie największego miasta Łużyc, będącego bramą Szprewaldu (spacer po Starym Mieście). Dalej przejazd do Lubbenau, gdzie łodziami udamy się na 2-godzinną przejażdżkę po kanałach Szprewy. Podczas rejsu degustacja słynnych ogórków szprewaldzkich./płatne we własnym zakresie/. Po drodze mija się tradycyjne domy kryte strzechą, zdobione drewnianymi żmijami, które jak głosi szprewaldzka legenda, mają przynieść dostatek i szczęście. Podczas rejsu przerwa na wyspie Lehde - wizyta w skansenie Freilandmuseum. Podczas zwiedzania skansenu przerwa na posiłek, spróbujemy szprewaldzkiego przysmaku - naleśników na drożdżach z cynamonem i cukrem /płatne we własnym zakresie/.  Następnie przejazd do Branitz. Zwiedzanie Parku Księcia Pucklera w Branitz - to jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Niemiec z XIX w. Jego twórcą był książę Hermann Puckler von Muskau – wielki projektant ogrodów, literat, podróżnik, miłośnik pięknych kobiet i wyszukanych potraw. Spacerując po parku będziemy podziwiać niezwykłe piramidy a zwiedzając zamek z pewnością zachwyci nas pokój orientalny, nawiązujący do podróży po Egipcie.
Po zwiedzaniu powrót do Polski, zakwaterowanie w hotelu.
Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ 10.06.23 r.

Śniadanie.
Przejazd do Konigstein – największej i nigdy nie zdobytej górskiej twierdzy w Europie, położonej malowniczo na wzgórzach nad Łabą. Zwiedzanie skarbca, zbrojowni, sali historycznej.
Przejazd do Pirny – to wrota Saksońskiej Szwajcarii a zarazem ciekawe miasto i port nad Łabą. Dalej z Pirny przejedziemy do Bastei – Nadłabskie Góry Piaskowcowe, skalne bastiony, w zakolu Łaby – spacer szlakiem turystycznym z pięknymi punktami widokowymi. Jest to miejsce zadziwiające, robi wrażenie dzieła jakiegoś wielkiego, boskiego rzeźbiarza. Roztacza się stamtąd imponujący widok na Łabę i okoliczne lasy.
Powrót na obiadokolację. Nocleg.

III DZIEŃ 11.06.23 r.

Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Parku Mużakowskiego, który znajduje się w malowniczym zakolu Nysy Łużyckiej, który uchodzi za najwybitniejsze w Europie osiągnięcie sztuki ogrodniczej XIX wieku, założony przez księcia H. Pucklera. Park Mużakowski w 2004 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie Pałacu i Parku.
Po zwiedzaniu przerwa na obiad /płatny we własnym zakresie/.
Po posiłku wyjazd w kierunku Konina.

Powrót do Konina ok. godz. 24:00
 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem turystycznym lub busem,
  • zakwaterowanie: 2 x nocleg w hotelu na terenie Polski /pokoje 2,3-os. z łazienkami/,
  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
  • opieka pilota – przewodnika na całej trasie przejazdu,
  • podatek VAT,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os. oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/os.,
  • opłaty parkingowe,

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: rejs łódkami po kanałach Szprewy ok. 15 EUR/os.,Skansen Freilandmuseum ok. 5 EUR/os., Pałac w Branitz 9 EUR/os., Twierdza w Konigstein – 12 EUR/os., Bastei, Pałac Mużakowski (Wieża Zamkowa + Wystawa Specjalna) – 4 EUR/os. W/w koszt biletów został podany według cenników obowiązujących w styczniu 2023 r. - może ulec zmianie !!!

 

UWAGA:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt wycieczki kalkulowany na dzień 24.01.23 r. W przypadku wzrostu cen paliwa, noclegów, wyżywienia lub mniejszej ilości osób, koszt wycieczki może ulec zmianie.

 

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy minimum 30 osób płacących

 

< Wróć
Doradzamy od: 27 lat 8 miesięcy 3 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media