WYCIECZKI KRAJOWE 24 r.

Kościelec-Turek-Wyszyna 06.07.24 r.

Data dodania: 2023-12-21

MIASTO W KLIMACIE MEHOFFERA

                                                                        Kościelec - Turek - Wyszyna

Termin: 06.07.24 r. (sobota)

Cena: 120 zł/os.

Wyjazd z Konina o godz. 8.00.

Przejazd do Kościelca - najstarsza wzmianka historyczna o miejscowości, zawarta jest w dokumencie z 1362 r., nazywa miejscowość Kościołem. Pałac w Kościelcu – zabytkowy, eklektyczny pałac w Kościelcu. Początkowo był siedzibą rodu von Kreutzów, od 2017 roku jest siedzibą Liceum Sztuk Plastycznych. Znajduje się tutaj również rozległy 12-hektarowy park krajobrazowy. Stworzono w nim nie tylko piękne jezioro, zasadzono setki odmian ciekawych, w tym egzotycznych, drzew i krzewów, ale również wybudowano kilka ciekawych obiektów: romantyczne ruiny, jest w nim też meczet i minaret oraz sztuczna grota wyłożona tufem wulkanicznych przywiezionym z Sycylii.
Przejazd do Turku – Krótki spacer, poznanie układu urbanistycznego miasta oraz charakterystycznej zabudowy (tzw. domów tkaczy), związanej z rozwojem w XVIII w przemysłu włókienniczego – co daje początek powstania kalisko – mazowieckiego okręgu przemyslowego. Zwiedzanie rynku oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, początkowo placówka działała jako Muzeum Rzemiosła Tkackiego. Do bardzo interesujących zabytków należy kościół rzymskokatolicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z witrażami i polichromią Józefa Mehoffera (ucznia Matejki), który dostał honorowe obywatelstwo miasta a jego pomnik – tzw. ławeczka Mehoffera znajduje się na wprost kościoła. Wystrój kościoław Turku, na który składają się polichromie, witraże, obrazy sztalugowe (m.in. Stacje Męki Pańskiej, które stanowią niewielkie szkice dla zrealizowanych w dużych rozmiarach stacji w kaplicy kościoła Franciszkanów w Krakowie) oraz sprzęty ruchome stanowi owoc późniejszej twórczości Mehoffera, będąc próbą całościowego i jednolitego rozwiązania wnętrza kościelnego w duchu modernistycznym. W prezbiterium kościoła znajdują się 4 freski namalowane przez Mehoffera: Chrystus Dobry Pasterz, Chrystus Oblubieniec, Chrystus Ogrodnik, Chrystus Pielgrzym - dwa ostatnie przedstawiają Chrystusa w kapeluszu – są to jedyne na świecie obrazy przedstawiające Chrystusa w takim nakryciu głowy. Po zwiedzaniu przerwa na kawę i /płatne we własnym zakresie/ w jednej z tureckich kawiarni.

Dalej przejazd przez Władysławów do Wyszyny - małej wioski, w której znajduje się bardzo ciekawy kościół zbudowany w 1728 r. na planie regularnego szesnastoboku. W kościele tym, znajduje się bardzo ciekawy obraz Matki Boskiej czuwającej nad Dzieciątkiem. Obok kościoła znajdują się ruiny renesansowego zamku Gurowskich, który został zniszczony przez wojska rosyjskie, podczas konfederacji barskiej.

Powrót do Konina ok. godz. 20.00.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem turystycznym lub busem,
  • opieka pilota-przewodnika na całej trasie,

  • opłaty parkingowe,

  • podatek VAT,

  • ubezpieczenie NNW.

UWAGA:
Bilet wstępu do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera – w roku 2023 był bezpłatny, może ulec zmianie!!!
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Koszt wycieczki kalkulowany w listopadzie 2023 r.
W przypadku wzrostu cen paliwa lub mniejszej ilości osób, może ulec zmianie.

Cena wycieczki kalkulowana dla grupy 40 osób płacących.

< Wróć
Doradzamy od: 28 lat 8 miesięcy 12 dni LOGO Rajd Tour
Znajdź i kup
Bilety lotnicze Bilety autobusowe Ubezpieczenie Wczasy Hotele Booking Schroniska Hostelworld Polityka ochrony danych osobowych

Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych
Copyright: RAJDTOUR
Organizacja i sprzedaż imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedaż biletów lotniczych, promowych, rezerwacja hoteli, organizacja konferencji, sympozjów, narad...
Polityka Prywatności Cookies
Social Media